V ZAJETÍ VLČÍCH MÁKŮ
nepodceňuj znamení


anotace

Anežka vede život jako každý maturant. Ne tak docela obyčejně žije i její nový soused. Jejich cesty se kříží až příliš  často, někdy i s bolestivými následky. Je to jenom náhoda? Kromě toho poletuje ve vzduchu spousta otazníků. Kde Viktor, který si nechává říkat Falko, přišel k jizvě táhnoucí se napříč jeho tváří? Proč žije jen se svým strýcem? Co dělají 
a kam tak často mizí? A hlavně, jaké tajemství se ti dva snaží za každou cenu udržet za dveřmi svého drahého domu?

Napínavý příběh, ve kterém se snoubí láska, nebezpečí
a tajemno, kde nejde rozlišit dobré od špatného
a hrdinové nezachraňují svět, ale jen sami sebe!

...a Falko dobře ví, že znamení, která je vedou světem na hraně zákona, by se rozhodně neměla podceňovat.


V zajetí vlčích máků je můj knižní debut, který vyšel 10. června 2019 u renomovaného nakladatelství Grada pod značkou Cosmopolis. Kniha se zařadila do nové edice Young Adult a vyšla i jako e-book. V listopadu 2019 proběhl společný křest všech titulů edice v knihkupectví Luxor na Václavské náměstí v Praze. 

TIŠTĚNÁ KNIHA 

název: V zajetí vlčích máků
podtitul: nepodceňuj znamení
autor: Dominika Digtyar
žánr: beletrie, ya / na - fikce
počet stran: 344
vazba: pevná šitá vazba, 145×210
váha: 0,49 kg
ISBN: 978-80-271-2094-9

E-kniha

formát: ePUB | PDF | Kindle (MOBI)
velikost: 1.59 MB | 1.88 MB | 0.58 MB
druh ochrany: Sociální ochrana 
nakladatelství: Grada - Cosmopolis

názory na knihu a recenze

Bol to krásny príbeh. 

Dominika, veľmi pekne ďakujem za možnosť prečítať a hlavne dočítať tento príbeh. 

Prečítala som v živote všelijaké knihy, aj svetoznámych spisovateľov, ale mnohé Tvoje opisy, niektoré realistické dialógy, zaujímavé scény a nápady mi vyrážali dych a ja som si uvedomila, o koľko si lepšia autorka ako ja.

Veronika Valent

spisovatelka, čtenář

soukromá zpráva

„Já vím že od napsání vaší knihy V ZAJETÍ VLČÍCH MÁKŮ uplynulo už pár let ale knížka se ke mě dostala až teď. A musím vám říct (napsat) že je úžasná!
Asi nejlepší jakou jsem kdy četla ♥
Jste úžasná autorka a přeju vám do budoucna hodně úspěchů! “

Markéta

čtenář
soukromá zpráva

mám přečteno ;) hotovo za jednu polévkovou misku kafe a jedny jahody se salkem. 
Začátek je sice oddechovka, což mi vůbec nevadí - upřímně mě docela vytáčí když na mě autor hned ze začátku vytáhne pětadvacet jmen a už to jede... (...) určitě je dobré postavy nějak vysvětlit a uvést. Což mi připomíná, že ty popisy tam máš hezky propracované a akorát tak dlouhé - vtáhnou do děje, ale člověk nemusí půl hodiny umírat nad popisem každý kapky rosy. 

Akčního středu jsem se trochu bála a nevěděla jsem co čekat, ale nedržela ses zpátky a nasadila rovnou mafii a hrdinům dala dobré důvody, proč by se měli bát. Prostě druhá a třetí akční část jsou skvělý a ani ne nějak předvídatelný. (...) 

Postavy jsou všechny sympatické, věrohodné a jednají logicky. I v první klidnější části všechno odsýpá a tak je to až do konce.

Díky za svěření tvého díla do mých rukou:)

Karolína

čtenář

soukromá zpráva


Před samotným vydáním měla kniha jenom na serveru www.piste-povidky.cz obrovský ohlas čtenářů. 
Za dobu zveřejňování na těchto stránkách to bylo:
přes 9.458 čtení   •   39 komentářů   •   a průměrné hodnocení 1.0 (známkování jako ve škole).

Děkuji vám, přátelé čtenáři, kolegové autoři. Za všechnu podporu, připomínky, rady i povzbuzení a pochvaly!

POSTAVY

FALKO

Kluk s velkou jizvou ve tváři a očima a vlasy černými jako noc. Vlastním jménem Viktor, se ztrácí sám sobě a nejvíc ho děsí, že jednou ho jeho nemoc pohltí. A tak si píše deníky, aby nezapomněl, kdo je. Od dětství žije se svým strýcem Rikem, a společně se snaží přijít na to, jak zařídit, aby ho jeho zvláštní schopnost přestala rvát na kusy a on ji přijal jako svou přirozenost, stejně jako Riko. Většinu života pozoruje krvavě rudá znamení. A potom potká Anežku - je jeho další znamení? Navzdory všemu sebezapření se zamiluje. A poví jí pravdu i když ví, že tím ohrozí mnohé. Ohrozí sebe, Rika, a aniž by to tušil, ohrozí tím především ji.

RIKO

Samolibý hráč pokeru, milovník whiskey, drahých aut a života podle svých vlastních pravidel. Byl ještě velmi mladý, když bylo potřeba se o Falka postarat. Ale krev není voda a on a Viktor se stali sami sobě celou rodinou. Riko má ale pro jejich nestandardní život pravidla. Tím prvním je ochránit jejich tajemství. Mezi další patří to, aby se při svém životě na hraně zákona nezapletli s mafií. Ani jedno se jim ale po nastěhování do Zíkova nepodaří dodržet. A kvůli Anežce jich musí nastolit ještě o pár navíc. Její příchod do jejich života nemohl být načasovaný hůř a on si brzy uvědomí, že tentokrát rozehrál až příliš nebezpečnou hru, která se mu navíc vymkla z rukou. 

ANEŽKA

Obyčejná maturantka, žijící se svými prarodiči v zapadlé vesničce, obklopena přáteli a pekárnou, kterou má po škole převzít. A žila by si dál zcela spokojeně a podle plánu, kdyby vedlejší dům nekoupili Krauzovi a Falko jí nevtrhl do života s takovou vervou. Neměla ani tušení, že její sousedé skrývají těžko neuvěřitelné tajemství a jsou tak trochu... zločinci. Jenže láska k Falkovi ji uvrhne do světa plného nebezpečí a násilí, a aniž by dostala na výběr, stane se pouhou figurkou na hracím poli. Je to Rikova chyba. A Falka. Je to i její? Nějakým způsobem se stalo, že ta dlouhovlasá holka od vedle se stala slabým článkem Krauzů a podle toho se taky od teď bude jejich život ubírat. Může to mít vůbec šťastný konec? 

fotocredit: pinterest.com

UKÁZKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKYZaujala tě kniha?
Udělej (si) radost a kup ji sobě nebo jinému čtenáři -
s podpisem, věnováním a ve vymazleným balíčku!

» Koupí a přečtením vyrobíš jednu šťastnou, vděčnou holku, DĚKUJU ti za důvěru a podporu! «