POVÍDKY A DALŠÍ TEXTY


•povídky•

Slunovrat

strašidelné, ya (2022)
 • anotace: Odjet do zapadlé vesničky, kde Sávy táta zdělil domek po zemřelé vzdálené příbuzné zní jako nuda. Nuda to pro Sávu ale rozhodně není, protože od prvního okamžiku, kdy dorazila a objevil se Jan, děje se jedna hrůzu nahánějící podivnost za druhou. Navíc se blíží Slunovrat. A jestli Sáva spatří další ráno najednou není vůbec jisté...

Do Dna

"hororová" povídka (2022)

 • anotace: Kdyby Kazuhiko Kanegi poslouchal, co mu smysly velí, zůstal by přinejmenším sedět na zadku a už nepil. Jenže Kaz teď nebyl ve stavu, kdy by byl schopen rozumně uvažovat, a to ani za předpokladu, pokud by jím výjimečně nezmítal vztek. Vstřebalo se to tak nenápadně a nastoupilo tak rychle, že Kaz už byl uprostřed davu rozdivočelých lidí se zvířecími hlavami vlnících se kaleidoskopem světel a bubnů, když si uvědomil, že ten gin opravdu chutnal divně. 

Zloději a Čarodějci 

soutěžní podívka pro Žoldnéře fantazie (fantasy, 2013)

 • anotace: Co se stane, když se dva kamarádi dostanou kvůli svým nenechavým prstům a dobře míněnému nápadu do potíží, které by je mohly připravit i o krk? Přečtěte si o jejich dobrodružství, o které rozhodně nestáli, a o tom, jak se vyrovnají s následky, které za to budou muset nést.

Následky mávnutí něčích křídel

 • anotace: Nedaleká budoucnost. Svět, který začal oplácet lidstvu stejnou mincí. Ekologický kolaps. Zúčtování za dlouhodobou bezohlednost. Dva rozkmotření bratři, neústupní rodiče a jedna bezbranná sestra. A spalující slunce nad hlavou. (sci-fi / post apo, 2016)

Kdo hraje, prohraje

 • anotace: Danny má šestý smysl a využívá všech výhod, které jí nabízí. Jenže nezná hranice, nemá brzdu a všechno se během okamžiku pokazí. Lenny ji varovala, jenže co naplat. Teď se Danny ocitá v situaci, kterou si sama zavinila. Ale není to ona, kdo pyká a Danny to ví. Podaří se jí vše napravit? Dá svůj život do pořádku a přijme za svoji moc zodpovědnost? (fikce, 2016)

Čarodějnice

 • anotace: Je třicátý duben. Všichni víme, co tento datum znamená. Pálení čarodějnic. Staví se hranice, zapalují ohně... ale jak to vlastně začalo? Možná to bylo úplně jinak, než si myslíme... Krátký příběh o tom, jak vznikla tato tradice očima čarodějnic. (fantasy, 2016)

Tato povídka byla zveřejněna v literárním časopise DIVOKÉ VÍNO


Ani nevíš, jak moc jsme se mýlili

 • anotace: Vysoká, kamarádi, láska? Proč ne, to je přeci pro lidi normální. Kouzla, nebezpečí, rychlá jízda? Proč ne, to je zase normální pro Ninu a Damiána. Podívejte se na svět trochu jasnějším pohledem a uvidíte, co tu bylo vždycky, jen dobře schované. (fikce, 2014)

•o psaní•


O psaní - deníček autora

Tento "deníček" je pro ty, kdo píší, aby si se mnou pokývali hlavou a řekli, že nejsem jediná, že mě naprosto chápou a že i jim se takové věci dějí :) Během chvíle se tento deníček stal hitem mezi pisateli na serveru pište-povídky a na facebooku.

 • úvod: Psaní je vášeň, je to smysl a je to seberealizace. Jako každá aktivita má ale i tato svá úskalí. Já, jako autor, jsem jen zaznamenávala své postřehy, postupy, názory, problémy a vychytávky, které jsem během let provozováním této čas-žeroucí a smysl-dávající činnosti vypozorovala. Berte to s nadhledem a přihlížejte prosím k tomu, že jsem psala výhradně o svém postoji k psaní a tudíž vše, co se níže pod tímto úvodem nachází, je čistě subjektivní. Nevylučuji ale, že se v tom kde kdo nenajde a jsem si skoro jistá, že nejeden autor mi dá zapravdu. (2015)

O psaní 2 - mýty o pisatelích

Po letech od publikování (a řeknu to vážně neskromně) úspěšného a oblíbeného deníčku autora přicházím s "druhým dílem" :) Na zoubek se podíváme všem mýtům, které o nás nejen v bájích, ale především mezi nepsavci a čtenáři, kolují. Uhodím hřebíček na hlavičku i podruhé? Jdu na to!

právě se (píše) vyvrací mýty

•kraťasy•


 • Gronny Eskimo - Nápad zněl: napiš prvníh cca 5 - 10 vět, prostě odstavec a téma bude: Řád ledového křišťálu. Pojala jsem to po svém. Grónsky. :) (2014)
 • S tebou už nikdy! - Téma zadanání: "S tebou už nikdy". Tak tady je, naše pravidelné a vůbec ne ojedinělé táborové dobrodružství. (2013)
 • Nádherný den - Zachycený okamžik... tomu se říká slow living? (2015)
 • Armata - Ozbrojená - anotace: Není to povídka, není to vlastně ani příběh - je to scéna, do které nahlédneme. Do cizícho světa a do zvláštní situace, s vypravěčem v zádech, který uvádí dost nejasné věci do o trochu o něco méně nejasných. -Představte si to třeba jako že otevřete oči a zjistíte, že stojíte u okna, vedle vás se ozývá hlas, který vede vaše myšlenky a vy se díváte na události před sebou.- (fantasy, 2013)